Javascript must be enabled in your browser to use this page.
Please enable Javascript under your Tools menu in your browser.
Once javascript is enabled Click here to go back to Uzoni Református Egyházközség Hivatalos Honlapja
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
Mi újság Uzonban 2005.07.29. PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Administrator   
2007. augusztus 06.
 Miközben folytatják a földterületek felmérését, beállott a nyári szabadságolás, a vakáció időszaka. Nem akadály ez a községszépítésben, közérdekû feladatok megoldásában. Sokak örömére a tömbházak övezetében dolgoznak már a régi gyerekjátszótér és gyerekpark felújításán, újjáépítésén. A munkálatokat e hó 16-án kezdték meg, s a játéképítésbe Uzon polgármestere, dr. Ráduly István is bekapcsolódott. A fából épített játékok szerelésében Kovács Ferenc tanácstag és több fiatal vette ki a részét. A nyersanyagot könnyebben elérhető forrásból Lokodi Anna alpolgármester szerezte be. A költségeket önerőből, helyi forrásból állja az önkormányzat.
Ezzel még nem merül ki a nyári községszépítési tevékenység. A mûemlék Pünkösti-kúria elébe mutatós kerítés épül, hisz hamarosan a helybeli Atlantisz Fúvósegyesület szervezésében fúvószenekari találkozóra kerül sor Uzonban. Mozgalmas a nyár hátralévő része is. A református egyházközség 15 tagú küldöttsége tiszteletes Ungvári Barna András lelkipásztor vezetésével e napokban a miskolc-diósgyőri 1500 lelkes református gyülekezetnél tesz látogatást testvérgyülekezeti kapcsolatfelvétel céljából. Az önkormányzat két küldöttsége augusztusban Uzon magyarhoni testvértelepülését, Tolna városát keresi fel a polgármester vezetésével, ahol aláírják a testvértelepülési szándéknyilatkozatot. Egy másik küldöttség és a Szivárvány női kórus Lokodi Anna alpolgármesterrel az élen Uzon régi testvértelepülésére, Csorvásra utazik, ugyanis meghívást kaptak a nagyközség várossá avatásának augusztus 20-án tartandó ünnepségére.
Kisgyörgy Zoltán
Utolsó frissítés ( 2008. július 13. )
 
< Előző   Következő >